جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ , ۱۲:۲۵:۴۸
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۱/۴/۱۳ ساعت ۱۷:۴۷
لینک کوتاه مطلب:

مدیر کل ثبت احوال کردستان با فرماندار بیجار دیدار کرد

فرماندار: آمار و اطلاعات درست و صحیح مبنای هر برنامه ریزی است

جوکار مدیرکل ثبت احوال استان کردستان روز دوازدهم تیرماه در دیدار با فرماندار شهرستان بیجار ضمن ارائه گزارش آمار وقایع حیاتی به بیان مسایل و مشکلات اداره ثبت احوال این شهرستان پرداخت.

جوکار مدیرکل ثبت احوال استان کردستان روز دوازدهم تیرماه در دیدار با فرماندار شهرستان بیجار ضمن ارائه گزارش آمار وقایع حیاتی به بیان مسایل و مشکلات اداره ثبت احوال این شهرستان پرداخت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بیجار، احمد رضا قاسمی فرماندار شهرستان بیجار نیز در این دیدار با بیان اینکه آمار و اطلاعات درست و صحیح مبنای هر برنامه ریزی است، تصریح نمود: تجزیه و تحلیل داده های ثبت احوال می تواند نقش موثری در برنامه ریزی های شهرستان داشته باشد.
وی با اشاره به مستند و دقیق بودن آمارهای جمعیتی ثبت احوال، تصریح نمود: با بررسی موشکافانه این آمار می توان به وضعیت کنونی و روندهای جمعیتی شهرستان پی برد و به ریشه یابی آنها پرداخت.

فرماندار بیجار با بیان اینکه حفظ امنیت اسناد و اطلاعات موجود درثبت احوال شهرستان بیجار مورد توجه فرمانداری است، تصریح نمود: با توجه به محدودیتهای مالی موجود سعی می کنیم با جذب اعتبارات استانی یا ملی در این راستا اقدامات مناسب انجام دهیم.
احمد رضا قاسمی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به قدمت و اهمیت اسناد موجود در ثبت احوال، بر لزوم ایجاد و توسعە گنجینە اسناد هویتی در شهرستان بیجارتاکید نمود.

علی جوکار مدیرکل ثبت احوال کردستان گفت: در سه ماهه اول سال ۱۴۰۱ در شهرستان بیجار ۲۴۲ واقعه ولادت ثبت شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶٫۹ درصد کاهش داشته است.

وی افزود: اسامی امیرعلی، ابوالفضل ، آریا، آراد وامیرحسین در میان پسران و اسامی فاطمه، زهرا، رها، حلما و آیلین در میان دختران دارای بیشترین فراوانی در میان اسامی انتخابی شهروندان بیجاری برای نوزادانشان بوده اند.

مدیر کل ثبت احوال کردستان افزود: در مدت سه ماه اول سال جاری ۱۱۲ مورد فوتی در شهرستان بیجارثبت شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۲٫۸ کاهش داشته است که بیشترین علت این امر ناشی از کاهش تاثیربیماری کرونا است.

وی اظهار داشت: در سه ماهه اول سال جاری در بیجار ۱۶۴ واقعه ازدواج و۴۷ واقعه طلاق به ثبت رسیده است که نسبت به مدت سال قبل به ترتیب ۱۵٫۵ درصد کاهش و ۲۰٫۵ درصد افزایش داشته است.

جوکار با اشاره به اینکه در شهرستان بیحار حدود ۶۱ هزار و ۳۴۱ نفر واجد شرایط دریافت کارت هوشمند ملی هستند، افزود: تمامی جمعیت واجد شرایط کارت هوشمند ملی در این شهرستان برای درخواست کارت خود اقدام نموده اند.

وی خاطر نشان نمود: در سال ۱۴۰۰ در شهرستان بیجار ۲ هزار و ۸۳۹ جلد شناسنامه برای افراد بالای ۱۵ سال صادرگردیده است که این میزان در استان کردستان ۸۳ هزار و ۵۳۷ جلد بوده است.