یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ , ۱۷:۵۱:۴۶
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۲/۲/۱۴ ساعت ۱۶:۵۴
لینک کوتاه مطلب:

دومین جلسه شورای اداری بیجار برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بیجار، دومین جلسه شورای اداری بیجار با ریاست معاون سیاسی امنیتی فرمانداری بیجار بامحوریت اداره زندان ها با حضور رئیس سازمان زندان های کشور برگزار شد.

محبیان در این جلسه اظهارداشت: شهرستان ۸۹ هزار نفری بیجار با وسعت ۶۰۰ هزارهکتار و آسیب مهاجرت متاسفانه با کمترین امکانات و تجهیزات خدمات در استان کردستان، اعتبارات و تخصیص متناسب نیست.

وی افزود: تغییر نگاه بودجه ایی باید برای چنین شهرستانی هایی در نگاه کلان ایجاد شود زیرا برای رشد و توسعه شهرستان های محروم، بدوجه جهشی و فرا بودجه نیاز است.

معاون سیاسی امنیتی فرمانداری بیجار با اشاره به اینکه محوریت جلسه شورای اداری شهرستان بررسی وضعیت اداره زندان های بیجار است گفت: با توسعه شهری، زندان بیجار در مرکز شهر بیجار مستقر شده است که در جلسات متعدد اداره شهر، بر جابجایی زندان به محدود خارج از شهر تاکید شده است.

ریس سازمان زندان های کشور هم گفت: هدف ما توسعه فضا و وسعت زندان نیست، اولویت ما ایجاد اشتغال برای زندانیان و کارآفرینی برای خانواده های آنها است.

غلامعلی محمدی صبح امروز در جلسه شورای اداری شهرستان که همزمان با ورود ریاست قوه قضاییه به استان در فرمانداری بیجار برگزار شد اظهارداشت: یکی از مهم ترین دلایل ارتکاب به جرم و حبس برای زندانیان، نبود شغل مناسب با درآمد کافی است.

وی افزود: در کنار توجه سازمان زندان ها به ارائه خدمات مددکاری به زندانیان و بخصوص خانواده های آسیب دیده زندانیان نیازمند، اشتغالزایی و ایجاد منبع درآمد است.

محمدی با اشاره به اینکه زندان یک واقعیت تلخ جوامع بشری است تاکید کرد: بیکاری و فشار اقتصادی سبب بیشترین ارتکاب به جرائم اقتصادی در جامعه است که این مسئله صرفا اختصاص به کشور ما ندارد و در جهان با این مشکل مواجهه هستند.

رئیس سازمان زندان های کشور گفت: با توجه به رشد توسعه ایی شهری، بیشتر زندان های قدیمی کشور در شهرها، در مراکز شهر وجود دارد و با اهتمام سازمان زندان ها قصد داریم با واگذاری ساختمان های قدیمی در مراکز شهری، در خارج از محدود اقدام به ساخت ساختمان جدید کنیم.

وی ابراز امیدواری کرد: با احداث ساختمان های جدید خارج از محدوده شهری، بتوان فضای ساختمان های قدیمی به واگذاری به مردم، به مکانی فرهنگی تبدیل شود.

محمدی گفت: هدف ما در سازمان زندان ها، اصلاح رفتاری و تربیتی زندانیان است، چون اعتقاد داریم این افراد به خطا رفته می توانند با اصلاح به جامعه دوباره برگردند.

وی ادامه داد: سازمان زندان ها این ظرفیت را دارد که درصورت بکار گیری زندانیان توسط کارآفرینان، تسهیلات مناسب، بدون بهره بانکی و بازپرداخت بلند مدت، زمینه اشتغال پایدار زندانیان و خانواده های آنها را محیا کند.