یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ , ۱۷:۲۴:۴۰
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۲/۳/۱۰ ساعت ۱۹:۰۴
لینک کوتاه مطلب:

نمایشگاه نقاشی و سفال هنرمند دیار گروس در گالری مهر بیجار افتتاح شد

با حضور معاون سیاسی امنیتی فرمانداری بیجار و همکاری حوزه هنری و اداره آموزش و پرورش شهرستان بیجار به مناسبت دهه کرامت نمایشگاهی آز آثار سفال و صنایع دستی هنرمند دیار گروس محمد علی حسینی در محل گالری مهر پردیس سینمایی آزادی بیجار افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بیجار،محمدحسین محبیان معاون سیاسی امینتی فرمانداری بیجار، رئیس حوزه هنری و امام جمعه، و جمعی از مسئولین و هنرمندان، به مناسبت دهه کرامت نمایشگاه بیش از ۱۰۰ اثر هنری استاد محمد علی حسینی از فرهنگیان بازنشسته آموزش و پرورش در زمینه نقاشی بر بوم و نقاشی بر سفال در کنار زیورآلات هنری ساخته شده توسط این هنرمند در معرض نمایش علاقه مندان قرار گرفته است.
این معلم هنرمند با بهره مندی از تکنیک های مختلف هنری و الهام از فرهنگ غنی دیار گروس تلاش کرده است آثاری متناسب با سبک زندگی اسلامی ایرانی مردمان بیجار را از دریچه هنر بر بوم و سفال خلق کند.

این نمایشگاه از ۱۰ لغایت ۲۰ خرداد ماه جاری به مدت ده روز در محل گالری مهر سینما آزای دایر می باشدو علاقه مندان همه روزه از ساعت ۱۰ الی ۱۲:۳۰ و ۱۵:۳۰ الی ۲۱ می توانند از آن بازدید کنند.

محمد علی حسینی متولد ۱۳۳۷ بیجار است که از سال ۱۳۵۵ با حضور در کلاس زنده یاد انصاری از هنرمندان زنجانی ساکن بیجار مقدمات رنگ شناسی را فراگرفت و بدلیل علاقه وافری که به هنر داشت در زمینه نقاشی به فعالیت هنری خود ادامه داد و علاوه بر تدریس به عنوان معلم هنر در مدارس شهرستان بیجار دو نمایشگاه را با حمایت حوزه هنری بیجاردر گالری مهر و یک نمایشگاه در محل تیمچه بازار بیجار را برگزار کرده است.