یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ , ۱۷:۴۶:۳۱
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۲/۸/۱۲ ساعت ۰۴:۲۴
لینک کوتاه مطلب:

نشست دکتر ضرغامی وزیر معین دولت در شهرستان بیجار با بخشی از فعالان و نمایندگان واحدهای صنعتی و اقتصادی

نشست دکتر ضرغامی وزیر معین دولت در شهرستان بیجار با بخشی از فعالان و نمایندگان واحدهای صنعتی و اقتصادی

نشست دکتر ضرغامی وزیر معین دولت در شهرستان بیجار با بخشی از فعالان و نمایندگان واحدهای صنعتی و اقتصادی

✅ | نشست دکتر ضرغامی وزیر معین دولت در شهرستان بیجار با بخشی از فعالان و نمایندگان واحدهای صنعتی و اقتصادی

?| به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بیجار ؛ سیدعزت‌الله ضرغامی بهمراه فرماندار شهرستان بیجار شامگاه پنجشنبه پس از بازدید از اماکن‌تاریخی و فرهنگی شهرستان بیجار، با بخشی از فعالان و نمایندگان واحدهای صنعتی و اقتصادی دیدار و گفتگو کرد.

▫️ در این دیدار که بیشتر به مسائل و مشکلات پیش روی تولید، صنعت و بازاریابی وجود دارد، اختصاص یافت، راهکارهایی توسط مدعوین ارائه شد.

▫️یکی از تولیدکنندگان حوزه فرش گفت: امروز بازارهای ما برای تجارت فرش و ثبت سفارش خارجی بسته شده است.

▫️یکی از فعالان حوزه صنایع دستی هم در این جلسه گفت: بیش از ۹۰ درصد تولیدکنندگان صنایع دستی، توان‌مالی برای کرایه یک محل جهت عرضه محصولات ندارند، امّا در مراکز میراث‌ فرهنگی و یا ادارات این حوزه، اتاق یا مکانی مستقل وجود دارد که بلا استفاده و متروکه باقی مانده است.

▫️فعال حوزه صنعت و معدن هم در این جلسه گفت: شرکت‌های توسعه و عمران باید بتوانند از اولویت های دولتی بهره مند شوند.

▫️از فعالان دیگر حوزه صنعت هم عنوان کرد: اگر در شهرستان بیجار، یک بیجاری بخواهد کارخانه‌ایی تولیدی احداث کند، بیشترین و سخت‌ترین شرایط اداری، روال‌قانونی و بروکراسی‌های سفت و سخت اعمال می‌شود.

▫️یکی دیگر از فعالان اجتماعی هم گفت: بودجه‌های فرهنگی و اجتماعی باتوجه به شرایط شهرستان در سرانه کشوری بسیار ناچیز است و عملا برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی به ایام خاص سال محدود شده است.

▫️یکی دیگر از فعالان تولیدی در شهرک صنعتی بیجار هم گفت: برخی‌از سوله‌های تولیدی در این شهرک صنعتی در دست افرادی است که تاکنون هیچ تولیدی نداشته‌اند و افراد توانمند و تولیدکننده بدون مکان خاصی خاموش مانده است.

▫️یکی دیگر از فعالان اجتماعی هم اظهارکرد: قنوات شهرستان بیجار در گذشته‌تامین آب شرب مردم را برعهده داشت و امروز در دل‌خاک خفته‌است و اگر حمایت‌های میراث‌فرهنگی وجود داشته باشد، می‌توان ضمن کاهش تنش‌آبی در منطقه، جاذبه گردشگری قابل توجهی در این زمینه‌ ایجاد کرد .

▫️یکی دیگر از فعالان اقتصادی هم گفت: در حوزه مدیریتی صنعت گردشگری انتظار داشتیم که شهرستان کهن هفت‌هزار ساله زودتر از ۴۴ سال پذیرای وزیر میراث‌فرهنگی شود.

? | در ادامه نشست فرماندار شهرستان بیجار افزود : ریشه تمام مشکلات ما در شهرستان این است که ما شهرستانی هستیم با دارا بودن ۹۰ هزار جمعیت ۶٫۶ درصد جمعیت ۲۱ درصد مساحت استان را داریم و در اعتبارات سهم جمعیت ۹۰ درصد سهم وسعت ۱۰ درصد است ، تا وقتی که روند به این شکل پیش برود شهرستان ما اینطور عقب می ماند.

▫️محبیان افزود : در حوزه راه روستایی سالیانه حدود ۶ کیلومتر میتونیم پروژه آسفالت داشته باشیم

▫️مهندس محبیان در این جلسه خاطر نشان کرد و گفت : در حوزه آب شرب مشکلات فراوانی وجود دارد ، که در تعداد زیادی از روستاهای شهرستان آبرسانی سیار داریم که از وزیر محترم درخواست داریم به طور ویژه پیگیری کنند.

▫️وی افزود : مربیان نهضت سواد آموزی که مربوط به بعد از سال ۹۵ هستند کاملا بلاتکلیف هستند و این موضوع به طور جدی مطالبه این قشر تلاشگر است.

▫️در پایان فرماندار شهرستان بیجار گفت : شهرستان بیجار ۴۵۰ شهید دارد و چند برابر این عدد جانباز و رزمنده و آزاده هم هستند این رقم نسبت به جمعیت کل شهرستان یک نسبت طلایی و کم سابقه در کشور هست و در خیلی از شهرستان های کشور مشابه ندارد ، ما شهرستانی هستیم که در تمام بزنگاه های انقلاب دشمن نتوانسته از این شهرستان عبور کند ؛ در همه ی شهرستان های استان کردستان کارمندان فوق العاده مناطق عملیاتی دریافت میکنند به استثنا شهرستان بیجار و قروه و این موجب عدم تمایل به ماندن و خدمت کارمندان و مهاجرت شده و این یکی از مطالبات مهم شهرستان است.

✅ | وزیر محترم به مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان ماموریت داد و گفت: کلیه‌اماکن فرهنگی و گردشگری که تحت مدیریت میراث‌فرهنگی است، با برنامه ریزی، مدیریت جدی و توجه به عدم آسیب یا تداخل در روند کار مجموعه، در اختیار تولیدکنندگان صنایع دستی قرار گیرد.

▫️ضرغامی افزود: مباحث ویژه و قابل توجهی در این جلسه طرح شد که توسط فرماندار، مدیران میراث فرهنگی استان پیگیری و امیدواریم به نتیجه برسد.