یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ , ۰۱:۳۹:۰۳
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۲/۱۰/۲۲ ساعت ۱۳:۳۱
لینک کوتاه مطلب:

وزیر کشور: ادعای غیرواقعی بودن انتخابات، تهمت بزرگ و بازی در زمین دشمن است

وزیر کشور: ادعای غیرواقعی بودن انتخابات، تهمت بزرگ و بازی در زمین دشمن است

وزیر کشور: ادعای غیرواقعی بودن انتخابات، تهمت بزرگ و بازی در زمین دشمن است

وزیر کشور با بیان اینکه انتخابات در ایران به هیچ وجه تاکتیکی نیست، اظهار کرد: اینکه بعضی تلاش کنند بگویند انتخابات در ایران واقعی نیست، یک دروغ و تهمت بزرگ و بازی کردن در میدان دشمن است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور، دکتر احمد وحیدی روز سه شنبه در دومین نشست مسئولان استان تهران با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی در کشتار مردم بی گناه غزه، اظهار کرد: مگر می شود این خون‌های به ناحق ریخته شده را دید و با آتش‌بس مخالفت کرد؟

وی اقدام رژیم آمریکا در وتوی قطعنامه‌های آتش‌بس را فضاحت بزرگ تمدن غرب برشمرد و افزود: غربی های مدعی دموکراسی حتی به اعتراضات گسترده مردم در غرب علیه جنایات رژیم صهیونیستی اهمیتی نمی دهند.

وزیر کشور گفت: دفاع از جنایات رژیم صهیونیستی نشان می دهد آنچه غربی ها به نام دموکراسی مطرح می کنند، دروغ بزرگی است.

وحیدی به بیان تفاوت مردم سالاری دینی در ایران و دموکراسی ادعایی غربی پرداخت و ادامه داد: مردم سالاری در ایران، اخلاقی، واقعی، انسانی و یک مردم سالاری دینی است.

وی با بیان اینکه غربی ها حتی به نظر مردم فلسطین که به حماس رای داده‌اند هم اعتنایی نکردند و گفتند که حماس باید از بین برود، یادآور شد: حماس را تروریست می نامند اما برای جهان روشن است که دموکراسی آمریکا طرفدار نابودی زنان و کودکان است.

وزیر کشور به رفتار گروه مقاومت با اسرا اشاره کرد و افزود: این تفاوت بین مردم سالاری دینی واقعی و دموکراسی دروغین، تحمیلی و ضدبشری غرب است.

وحیدی با تاکید بر اینکه به مردم سالاری دینی، اخلاقی و الهی افتخار می کنیم، تصریح کرد: ۲۰ هزار انسان شامل زن و کودک را به شهادت رسانده‌اند و آمریکایی ها می گویند که آتش بس نشود، این چه دموکراسی است که جنایت را تجویز می کند؟

وزیر کشور گفت: از روزی که انقلاب اسلامی ایران به پیروزی رسید، حضرت امام خمینی(ره) بر انجام انتخابات تاکید کردند، در حالیکه برخی می خواهند جاهلانه از این جریان افتخارآمیز انتخابات در طول انقلاب عبور کنند.

وحیدی، انتخابات ایران را واقعی ترین انتخابات برشمرد و اظهار کرد: انتخابات در کشور ما به هیچ وجه تاکتیکی نیست و دلیل واقعی بودن آن، گردش سلایق مختلف در انتخابات مجلس و ریاست جمهوری است.

وی تاکید کرد: اینکه بعضی تلاش کنند بگویند انتخابات در ایران واقعی نیست، یک دروغ و تهمت بزرگ و بازی کردن در میدان دشمن است. انتخابات در ایران واقعی است و از بهترین انتخاباتی است که با سلامت، امنیت و رقابت سلایق مختلف برگزار می شود.

وزیر کشور، انتخابات را فرصت بزرگی برای کشور توصیف کرد و یادآور شد: کسانی که حامی انقلابند، به منفعت ملی فکر می کنند و خواهان ایران قوی و مقتدرند، خواهان مشارکت حداکثری هستند و در مقابل، مشارکت حداقلی را کسانی دنبال می کنند که با انقلاب زاویه دارند، دلباخته غربند و به ارزش های انقلاب وابستگی ندارند.

وحیدی خاطرنشان کرد: انتخابات، فرصت بسیار گرانسنگی است، هرکسی بخواهد در ذهن مردم اختلال ایجاد کند که از این حق خود محروم یا مایوس شوند، حتما در میدان دشمن بازی می کند و طرفدار مشارکت حداقلی است.

وی با بیان اینکه شورای نگهبان از انتخابات های نخستین تا کنون فعالیت داشته است و همه دولت ها و نمایندگان از این مسیر عبور کرده اند، اظهار کرد: هیات اجرایی متشکل از معتمدان مردم است و مبنای انتخابات ایران، مردم هستند. هیات اجرایی هم همیشه بوده است اما عده ای تلاش می کنند با تشکیک در فعالیت این هیات ها، ذهن مردم را مخدوش و القای خلاف کنند.

وزیر کشور با اشاره به اینکه برگزاری انتخابات را بر اساس چهار مولفه ترسیم شده از سوی رهبر معظم انقلاب، وظیفه خود می دانیم، عنوان کرد: همه مدیران و دستگاه ها باید در چارچوب تحقق این مولفه ها و به ویژه جلب مشارکت حداکثری تلاش کنند.

وحیدی گفت: مشارکت حداکثری باعث شادی دوستان انقلاب و یاس دشمنان خواهد شد. از این رو، دانشگاه ها، اساتید، نخبگان، جریانات و سلایق مختلف سیاسی باید مردم را به حضور در انتخابات دعوت کنند.

وی انتخابات را رکن مهم قدرت جمهوری اسلامی در مردم سالاری دینی دانست و یادآور که با افتخار کم‌نظیرترین نظام سیاسی را داریم که انقلاب خود را به سرعت به انتخابات پیوند زد.

وزیر کشور به مساله امنیت انتخابات هم توجه داد و گفت: تلاش کنیم در امنیت هم در اوج باشیم که دشمنان ملت، دشمنان امنیت هستند.

وحیدی افزود: سلامت، یکی از مسایل مهم مطرح در انتخابات است. درقانون جدید پیش‌بینی شده است که داوطلبان انتخابات، از امکانات دولتی برای تبلیغات به شکل عادلانه استفاده کنند. این به کاهش نقش پول و ارتقای سلامت در انتخابات کمک می کند.

انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی برای انتخاب ۲۹۰ نماینده برای یک دوره چهارساله و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری برای انتخاب ۸۸ عضو این مجلس برای یک دوره هشت ساله روز جمعه ۱۱ اسفند ماه ۱۴۰۲ در سراسر کشور برگزار می شود.