یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ , ۰۰:۳۹:۴۷
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ ساعت ۰۰:۲۸
لینک کوتاه مطلب:

اطلاعیه شماره ۱۶ستاد انتخابات کشور صادر شد

اطلاعیه شماره ۱۶ستاد انتخابات کشور صادر شد

اطلاعیه شماره ۱۶ستاد انتخابات کشور صادر شد

به گزارش کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات شهرستان بیجار ، متن اطلاعیه شماره ١۶ به شرح زیر است:
به آگاهی ملت شریف ایران و نامزد‌های محترم انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی می‌رساند: در راستای اجرای ماده (۸) «قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی» و «آیین نامه اجرایی» مصوب آن، در خصوص نحوه فعالیت جبهه‌ها و ائتلاف‌های سیاسی جهت اعلام فهرست‌های انتخاباتی، بدین وسیله ضمن تشکر از رعایت چارچوب‌های قانونی در عرصه رقابت‌ها توسط احزاب، گروه‌ها، جبهه‌های سیاسی، فهرست‌های ائتلافی و نامزد‌های حاضر در صحنه، ضوابط فعالیت ائتلاف‌ها و جبهه‌های مذکور در ارائه فهرست‌های انتخاباتی به شرح ذیل اعلام می‌شود:
صرفاً احزاب و جبهه‌های سیاسی می‌توانند پس از تأیید صلاحیت داوطلبان، فهرست انتخاباتی خود را به‌صورت مجزا برای حوزه‌های انتخابیه دارای بیش از یک کرسی و تا سقف کرسی­‌های آن حوزه انتخابیه تنظیم و با توجه به سطح فعالیت ملی و یا استانی آن حزب و جبهه به ستاد انتخابات کشور یا فرمانداری‌ها اعلام کنند.
احزاب و جبهه‌های سیاسی مکلفند، فهرست خود را جهت ارائه به ستاد انتخابات و یا فرمانداری، با قید عنوان فهرست، طی نامه مکتوب با امضای دبیر­کل یا نماینده قانونی آن حزب یا جبهه و به ضمیمه موافقت کتبی نامزد‌ها برای عضویت در فهرست، ارسال نمایند. آگهی اسامی نامزد‌ها و فهرست‌های یاد شده پس از تأیید ستاد انتخابات کشور یا فرمانداری‌ها منتشر می‌شود.
پس از اعلام رسمی حمایت گروه ها، مجامع و اقشار مختلف از نامزد مورد نظر، وی می‌تواند حمایت آنان را در آثار تبلیغاتی مجاز خود، درج و منتشر کند.
چنانچه نامزد‌های انتخابات بخواهند در آثار تبلیغاتی خود از اعلام نظر، نام، تصویر یا نماد شخصیت‌ها، مقامات اشخاص حقیقی حقوقی، احزاب و گروه‌ها در تایید خود استفاده کنند، لازم است اعلام نظر کتبی و امضا شده ایشان تسلیم هیات استانی بررسی تبلیغات گردد. البته اعلام نظر شخصیت‌ها به شرطی مجاز است که بدون ذکر عنوان و مسوولیت آنها باشد.
وزارت کشور انتظار دارد در راستای شاخص‌های چهارگانه انتخابات؛ مشارکت، رقابت، سلامت و امنیت، همه فعالان سیاسی در عرصه انتخابات نسبت به رعایت چارچوب‌های قانونی در تبلیغات و فهرست‌های انتخاباتی دقت نظر داشته باشند.
لازم به ذکر است، منظور از احزاب و جبهه‌های سیاسی در این اطلاعیه، موضوع ماده ۱ قانون «نحوه فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی» مصوب ١٣٩۴/١١/۴ است که آخرین فهرست آنها در پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور در تاریخ ۱ اسفند ۱۴۰۲ منتشر شده است.
ستاد انتخابات کشور

کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات شهرستان بیجار

?چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۰۹