جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ , ۱۰:۱۴:۲۲
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۳/۴/۱۸ ساعت ۱۵:۰۱
لینک کوتاه مطلب:

دیدار مدیر کل آموزش فنی حرفه‌ای استان کردستان با فرماندار شهرستان بیجار

دیدار مدیر کل آموزش فنی حرفه‌ای استان کردستان با فرماندار شهرستان بیجار

دیدار مدیر کل آموزش فنی حرفه‌ای استان کردستان با فرماندار شهرستان بیجار

✅ | دیدار مدیر کل آموزش فنی حرفه‌ای استان کردستان با فرماندار شهرستان بیجار

📸 | به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بیجار ؛ صبح امروز سید علی علوی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان با مهندس محبیان فرماندار شهرستان بیجار دیدار نمودند .

▫️آموزش‌های مهارتی از ارکان اصلی توسعه اقتصادی پایدار است.

▫️فرماندار شهرستان بیجار گفت: توجه جدی به آموزش‌های مهارتی یکی از ارکان اصلی توسعه اقتصادی پایدار در سطح کشور و به تبع آن استان است.

▫️مهندس محبیان فرماندار شهرستان بیجار صبح امروز در دیدار با مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان با تاکید بر اهمیت نقش آموزش‌های مهارتی در ایجاد زمینه لازم برای توسعه اشتغال مولد و پایدار در شهرستان بیجار اظهار کرد: یکی از ملزومات مورد توجه برای جوانان بیجاری همین آموزش‌های مهارتی است.

▫️وی خاطرنشان کرد: ارائه آموزش‌های مهارتی متناسب با نیاز بازار کار می‌تواند علاوه بر زمینه‌سازی لازم برای ایجاد اشتغال مولد و پایدار اعتماد به نفس جوانان را در راستای ورود به بازار کار ایجاد نماید.

▫️فرماندار شهرستان بیجار از آموزش‌های مهارتی به عنوان یکی از ارکان اصلی توسعه اقتصادی پایدار در ایران اسلامی نام برد و افزود: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای با تربیت نیروی متخصص و کارآمد جهت ورود به بازار کار می‌تواند به افزایش تولیدات داخلی و بهبود بهره وری تولیدات داخلی کمک و در نتیجه زمینه ساز توسعه اقتصادی کشور باشد.

▫️وی خواستار ارائه آموزش‌های مهارتی با توجه به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بالقوه شهرستان بیجار شد و گفت:لازم است با مطالعه و شناسایی دقیق مزیت‌های اصلی شهرستان بیجار مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهید حبیبی شهرستان بیجار آموزش‌های مهارتی خود را به سمت و سوی این حوزه‌ها بیش از پیش سوق دهد می‌تواند در راستای کمک به حل مشکل بیکاری جوانان بیجاری کاراتر عمل نماید.

▫️محبیان وجود فارغ التحصیلان فاقد مهارت در این شهرستان را یکی از عوامل بیکاری در این شهرستان نام برد و گفت: آموزش‌های مهارتی به عنوان پلی میان علم وعمل می‌تواند در این راستا کارکرد حیاتی را داشته باشد.

✅ | ارائه آموزش‌های مهارتی با رویکرد منطقه‌ای و محلی در کردستان

▫️مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان گفت: آموزش‌های مهارتی منطبق با سند توسعه آموزش‌های مهارتی با رویکرد محلی و منطقه‌ای در شهرستان‌های استان ارائه می‌شود.

👤 | سید علی علوی در دیدار با فرماندار بیجار ضمن تقدیر از حمایت‌های همه جانبه فرماندار از برنامه‌ها و سیاست‌های اداره کل آموزش وفنی و حرفه‌ای استان در این شهرستان اظهار کرد: آموزش‌های مهارتی منطبق با سند توسعه آموزش‌های مهارتی با رویکرد محلی و منطقه‌ای در شهرستان بیجار ارائه می‌شود.

▫️وی خاطرنشان کرد:با مطالعات انجام شده به تفکیک در هر شهرستان از ابتدای سال‌جاری آموزش‌های مهارتی متناسب با برنامه‌های راهبردی این سند و نیاز بازار کار در حال ارائه و پیگیری است.

▫️مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم با اجرای برنامه‌های تدوین شده در این سند به نقش مهم و اساسی خود که همان تربیت نیروی متخصص و کارآمد در راستای ورود به بازار کار است جامه عمل بپوشانیم.

▫️علوی خواستار حمایت بیش از پیش فرمانداری شهرستان بیجار از آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای این شهرستان به عنوان بازوان توانمند اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان در توسعه و گسترش بیش از پیش آموزش‌های مهارتی در استان کردستان و بویژه شهرستان بیجار شد.

▫️وی با اشاره براساس منویات مقام معظم رهبری تمامی توان و تجهیزات اداره‌کل آموزش فنی حرفه‌ای استان برای ارائه آموزش‌های مهارتی با کیفیت و منطبق بر بازار کار ارائه می‌شود، افزود: دانش‌آموزان، دانشجویان، زنان بی‌سرپرست و بدسرپرست، زندانیان، کارجویان، روستاییان و سربازان وظیفه و… ۱۷ گروه هدفی هستند که آموزش‌های مهارتی در استان به آنها ارائه می‌شود.

▫️مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان اضافه کرد: مهارت از الزامات و نیازمندی‌های جدی کشور برای دستیابی به توسعه و پیشرفت و رفع مشکل بیکاری و ایجاد اشتغال پایدار است از این رو توجه به این مهم از ضرورت‌هاست.وی در پایان با بیان اینکه در کل استان ۱۲ مرکز آموزش دارای چارت اداری فعال است، گفت: در حال حاضر ۲ مرکز شامل مراکز برادران و خواهران و ۳۰ آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای در شهرستان بیجار فعال هستند.

🖊️ *روابط عمومی فرمانداری شهرستان بیجار*

‌🗓 | تاریخ  ۱۴۰۳/۰۴/۱۸